Vertaistukea vapaaehtoistyöhön ulkosuomalaisyhteisöjen toimijoille

0
Vertaistukea vapaaehtoistyöhön -webinaarin mainoskuva

 

Merimieskirkon sosiaalikuraattorit Karri Salo ja Salla Korteniemi alustavat aiheesta ”Hyvinvoiva yhteisö, mielekäs vapaaehtoistyö”. Tilaisuus jakaantuu kahteen teemaan, yhteisön hyvinvointiin ja vapaaehtoistyön mielekkyyteen. Käymme läpi yhteisöjen hyvinvoinnin tekijöitä ja keskustelemme siitä, mikä tekee vapaaehtoistyöstä tai yhteisön jäsenyydestä kutsuvaa ja mielekästä sekä miten voimme kaikki olla edistämässä hyvinvointia omassa ulkosuomalaisyhteisössämme. Tilaisuus on osa Suomi-Seuran Yhteisöverstas-palvelua.

Tilaisuus järjestetään Zoomin kautta keskiviikkona 29.3.2023 klo 20-21.30 Suomen aikaa.

Ilmoittaudu mukaan tästä.

Lisätietoja: Yhteisöpäällikkö Maarit Hyvärinen, +358447109324/maarit.hyvarinen@suomi-seura.fi