Uusi jäsenetu: Alennusta Etelä-Helsingin kansalaisopiston suomen kielen kursseista

Etelä-Helsingin kansalaisopistossa alkaa keväällä 2021 kiinnostavia verkossa pidettäviä suomen kielen uutuuskursseja ulkosuomalaisille ja paluumuuttajille, jotka haluavat virkistää suomen kielen taitoaan.
Tarjolla on myös suomi vieraana kielenä -kursseja, jotka sopivat loistavasti kaikille, jotka haluavat oppia suomea kommunikoidakseen suomenkielisten läheistensä kanssa tai selvitäkseen arkisista asioista suomen kielellä. Kurssit ovat aikuisille suunnattuja.

Suomi-Seuran jäsenet saavat kurssihinnasta 20 % alennuksen. Saadaksesi alennuksen laita viestiä Etelä-Helsingin kansalaisopiston toimistoon ilmoittautumisen jälkeen ([email protected]).

https://etko.fi/ajankohtaista/suomen-kielen-kursseja-ulkosuomalaisille-paluumuuttajille-ja-kaikille-suomen-kielesta-kiinnostuneille-aikuisille/